Web Tasarım & Yazılım

img
img
img
img
shape
shape
Web Tasarım & Yazılım

Wams Media için Web Tasarım nedir?

Website için gereken herşeyi yapıyoruz!

Biz ve ekibimiz için website sunum ve yönetim anlamına geliyor. Yapılan sunum ve yapılan işin veya hizmetin yansıtılması ne kadar iyi oluyorsa bunları müşterilerinize ya da yeni olucak olan müşterilerinize en iyi şekilde aktarmanızı iletmenizi sağlıyoruz. Bu yüzden website; yapılan işin/hizmetin en iyi sunulmasını sağlayacak olan araçlardan biridir.

 • 100 % Responsive
 • Wams Panel Destekli
 • Google Uyumlu
 • SEO Seçenekleri
 • Mobil Uyumlu
 • Tablet Uyumlu
 • 3 Ay Ücretsiz Destek
 • Retina Display

Web Tasarım & Yazılım Referanslarımız

Wams Media ekibini tercih eden tüm müşterilerimize sonsuz teşekkürler. Hizmetimizi başarıyla sonuçlandırdığımız siteleri inceleyebilirsiniz.

Dada Medya Organizasyon
Web Tasarım & Yazılım

Dada Medya Organizasyon

Dada Medya Altın Portal Ödülleri
Web Tasarım & Yazılım

Dada Medya Altın Portal Ödülleri

Türkiye Anlat Bakalım
Web Tasarım & Yazılım

Türkiye Anlat Bakalım

Dada Medya Grup
Web Tasarım & Yazılım

Dada Medya Grup

Kahya Medya Grup
Web Tasarım & Yazılım

Kahya Medya Grup

Şehrin Bilinmeyenleri
Web Tasarım & Yazılım

Şehrin Bilinmeyenleri

Web Tasarım & Yazılım Hakkında Sık Sorulanlar

Web Tasarım & Yazılım nedir? Bu kısımda sizlere Web Tasarım & Yazılım hakkında sık sorulan soruları derledik.

 • Kullanıcı Arayüzü (User Interface) Nedir?
  UI Tasarımı; bir yazılım veya donanımın kullanıcılar tarafından kabul edilmesi ve işlevsel kabul edilmesi açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle hazırlanan donanım veya yazılımın UI tasarımı yapılmadan önce yazılım veya donanım için hedef kitle belirlenmeli, hedef kitlenin ihtiyaçları göz önüne alınarak bir tasarım ortaya koyulmalıdır. Bu görsellik gerektiren tasarımlara ve içeriğinde bulunan tüm görsellerin yapılması (butonlar, resimler, yazılar vs.) kullanıcı arayüzü tasarımı olarak adlandırılır. UI tasarımı, çoğunlukla Front-End Developer dediğimiz geliştiriciler tarafından tasarlanır. Yazılımın iç dizaynı, yani yazılımsal kısmı Back-end Developer tarafından işlevsellik üzerine temellendirilirken, Front-End yani yazılımın kullanıcı tarafından görülecek görsel yüzüyse Front-End Developer tarafından tasarlanır.
 • Web Yazılım Nedir?
  Web yazılımları, Web sitelerinin temelini oluşturan HTML işaretleme diline özellikler katmak için kullanılan yazılımlardır. Bu yazılımlar sayesinde web siteleri bir kişinin düzenlemesine ihtiyaç duyulmadan kendisini otomatik güncelleyebilir. Benzer şekilde, kullanıcı tercihlerine göre görünümü ve içeriği filtrelemek, sayfaların statik bir yapı yerine dinamik hale gelmesi gibi özellikler web yazılımları tarafından sağlanır. Kullanıcının internet tarayıcısı ve cihaz özelliklerine göre sayfa içeriğinin uyumlu hale getirilmesi de web yazılımları tarafından yerine getirilmektedir.
 • Domain (Alan Adı) Nedir?
  Türkçe karşılığı alan adı anlamına gelen kelimelerin ya da rakamların tescil edildiği isimlerdir. Bir web sitesine ulaşmak için, web sitesinin bir IP adresi veya bir isimi olması gerekmektedir. Bunlar da, web sitesi oluşturmanın birinci adımı olmakla beraber, olmazsa olmazlarındandır.
 • Hosting (Sunucu/Barındırma) Nedir?
  Hosting; kişi ve organizasyonlara ait web sitelerinin ve sayfalarının kesintisiz bir şekilde internet üzerinde yayınlanmasına olanak tanıyan, güçlü donanım ve yazılımsal web sunucularının birleşimi ile oluşturulmuş bir web sitesi yayınlama hizmetidir. Hazırlanan web sayfaları, kontrol panel üzerinden çeşitli dosya transfer yazılımları ile bu gelişmiş web sunuculara yüklenir, domain tanımlamaları yapılır ve yayına hazır hale getirilir. Bu hizmetin bir diğer adı da barındırma hizmetidir. Özellikle web sitesi tasarımcıları ve webmaster lar arasında web hosting olarak da adlandırılır. Hosting hizmeti sayesinde web siteleriniz dünyanın her yerinden 7 gün 24 saat erişilebilir hale gelir. Bu hizmet senelik olarak yapılmaktadır.
 • Admin Paneli Nedir?
  Web sitenizi hiçbir kod bilginiz olmaksızın tek başınıza yönetebilme ve güncelleme imkanı veren sistemdir. Admin paneli sayesinde kod kısmına girmeden sitenizi yönetebilirsiniz. Site içeriğinin sık sık düzenlenmesi gerektiği, sürekli aktif olan siteler için admin panel kullanılabilecek bir sistemdir.